Medale okolicznościowe

Wykonujemy medale tłoczone o średnicy 40 mm, 60 mm i 70 mm. Medale są wykonane z mosiądzu o grubości 4 mm, patynowane i lakierowane. Mogą występować również w innych kształtach i rozmiarach. Medale mogą być pokryte powłokami galwanicznymi, tzn. srebrzone lub złocone.

Medale wytłaczane z mosiądzu od setek lat upamiętniają najbardziej doniosłe i uroczyste wydarzenia w historii. Stanowią tradycyjny i niezwykle reprezentacyjny dar, właściwy zarówno przy obchodach najbardziej uroczystych jubileuszy, jak i podnoszący rangę pomniejszych imprez. Medale tłoczone z mosiądzu sprawią, że chwile ważne dla Państwa wspólnoty staną się istotne także dla przyszłych pokoleń.

Czy wiesz, że? Medale u swej genezy, wywodzą się od monet, jednak w odróżnieniu od nich, nie miały przede wszystkim zastosowania praktycznego, lecz artystyczne. Sztuka wytwarzania medali, a więc medalierstwo, ma swą genezę w XV-wiecznych Włoszech. Italia była bowiem krajem artystów, z której nowe tendencje promieniowały na całą Europę. W Polsce pierwszy medal został wybity w 1508 roku na zlecenie biskupa wrocławskiego Jana Turzona, dla upamiętnienia pobytu Władysława II Jagiellończyka w Nysie.

Zobacz również: Etui do medali, Galeria – Medale